pondelok 9. júna 2014

To je úbohé predstavenie!

Tak ho teda nepozerajte! 


Je mi trošku blbé prispieť sem TERAZ článok o sebe. Keď blog už oslávil svoj rok. A čo-to ste sa mohli dozvedieť aj z mojich článkov. Priznám sa, je toho určite málo, ale kto vie čítať medzi riadkami, tak mu to možno postačilo. 
Tieto predstavovacie akcie príliš nemusím, asi preto som ostával tak dlho mimo diania a nesnažil som angažovať do blogu seba ako človeka, ale skôr seba, ako "umeleckú" bytosť, ktorá napríklad fotografuje a píše... sem-tam. Beriem tento dobročinný charitatívny akt skôr ako akúsi sondu do mňa samého, ale nie preto, že by som chcel niečo kruté o sebe povedať, ale skôr preto, že možno na mňa teraz niekto narazí a zistí, že má podobné záujmy ako ja, páčia sa mu podobné veci ako mne a tak zas raz objavím zaujímavý blog (teda ak by bol niekto ochotný to čítať, alebo zanechať komentár). 
Článok nebude dlhý, predsa nechcem tu robiť výplach žalúdka... ktorý je určite veľmi nepríjemný. 

Ak dovolíte, budem písať stručne. Možno sa rozčúlim a aj tak to časom zmením. Alebo celé vymažem.

Meno: Charlie - ó iste, nie je to moje pravé meno, ale čo koho do toho. Raz ale aj tak bude pravé a tohto plánu sa mienim držať.
Vek: narodený 1993, takže si to vypočítajte. 
Výška, váha, farba vlasov, farba očí: adamantiovo-cyklaménová. 
Povolanie: momentálne som študentom estetiky, keby to niekoho silno zaujímalo. A nepýtajte sa, čo je to estetika a už vôbec nie, kde sa zamestnám, keď to vyštudujem. Po prvé, nie je zaručené, že doštudujem, po druhé, ja NEBUDEM pracovať v tomto odbore. Študujem iba to, čo ma baví. 

A teraz prejdeme na menej príjemné veci, ako sú položky "obľúbené" či "neobľúbené". Je to také trápne delenie, ja viem, ale načo písať litánie, keď sa to dá aj stručne.

Obľúbené jedlo: zožeriem všetko, čo sa pohne... a čo sa nehýbe, tomu vdýchnem život
Neobľúbené jedlo: utekám pred tým, čo chce zožrať mňa a ak ma to nechce zožrať, tak ostávam paranoidný a myslím si, že ma to aj tak chce zožrať
Obľúbená hudba: moje hudobné zameranie sa, aj vďaka škole, za posledný rok zmenilo. Začnem hudbou, ktorá takmer nemôže byť zlá (opery nemám rád, som zistil) a počúvam ju rád a počúvam ju skoro stále - klasická, najmä obdobie baroka a klasicizmu (tie mám najradšej, romantizmus ako-ktorý). Obľúbenci menovite sú A. Vivaldi, T. Albinoni, J. S. Bach, W. A. Mozart, L. van Beethoven a F. Schubert. Ale tak Radio Swiss Classic to istí.
Ďalej je to tvrdšia hudba, ak sa to tak dá nazvať. Počúvam trošku odrody metalu, napr. symfonický, občas pagan, počúvam sčasti aj rock, je toho dosť. Ale aj tak som toho názoru, že 80% dnešnej hudby je strašne zdegenerovanej. 
Neobľúbená hudba: punk, pop, disko, rap, hip-hop, country, ľudovky (ak už zachádzame do krajností), prerábky skvelých skladieb a Lanu del Rey osobitne, nemôžem tú holku a jej hudbu vystáť! 
Obľúbené filmy: CSFD rebríček
Neobľúbené filmy: CSFD rebríček
Záľuby: nie je to jasné?

Čo takto vlastné vyjadrenie, Charlie? 
Tak dobre teda. Skúsim niečo aj vlastnými slovami, však to by mi malo ísť najlepšie, ako budúcemu, ehm, spisovateľovi, ehm ehm ehm. 
Takže, používam veľa zlozvykových slov ako "no", "ja", "tak", "takže", čiže to skúste ignorovať. 
Okrem toho, že som takpovediac "umelecky" založený, ako to označuje dnešná spoločnosť, čiže ma bavia kadejaké záživné činnosti v podobe písania, fotografovania, kreslenia/maľovania a aj hry na klavíri (ale tomu by som sa chcel venovať hlavne tak, že budem chodiť na klavír), tak ma zaujímajú veci z oblasti psychiatrie, z čoho vyplýva, že keby si nevyberiem zlú strednú školu, tak študujem medicínu a následne pravdepodobne psychiatriu. Avšak baví ma aj medicína celkovo, napríklad ma chytili aj onkologické odvetvia (och, čítam/čítal som Rozruch na onkológii, možno je to tým =D ), ale taktiež röntgeny a podobné srandy, skrátka je to zaujímavé. No až na to, že decko v 15tich asi ťažko vie, čo od života chce! V podstate ma svojim spôsobom stále drží aj história, aj keď menej ako v minulosti. V tomto období ma veľmi oslovila hudba, ako som už spomínal klasická, nie len ako počúvanie, ale aj celý ten vývin a dejiny. 
Ešte sa mi pozdáva teória cestovateľskej štipky života = ak si raz našetrím prachy, tak sa chcem proste zodvihnúť a ísť behať po svete, nezáväzne a slobodne, iba obzerať mestá, ľudí, fotiť, chodiť, písať a žiť! Ale to fakt budem musieť vydať tú knihu hah. 

Nemám rád teplo, psy (poďte sa teraz všetci rozhorčovať a útočiť na mňa, aký som bezočivý a nezaslúžim si žiť, bla bla bla), keď nepočujem poriadne môj ľavý reprák, nočné mory a otravovanie od ľudí, keď to naozaj nechcem. Taktiež nemôžem vystáť tie ustálené slovné spojenia až vety a súvetia blogerov, typu "Žijem si vo svojom vlastnom svete, som tak trochu blázon, nepochopená" Ach ľudia, aspoň viete, čo to znamená, byť "bláznom"? Nerobte zo seba to, čím naozaj nie ste, prosím. Je to fakt... no dobre. Nemám rád väčšinu dnešnej mládeže a dnešný svet celkovo, nie je to tým, že by som všetko neznášal, fakt zas taký neznášanlivec nie som, ale vadí mi táto morálka a táto spoločnosť, jej hodnoty a kadečo, všetko možné. A najviac na svete neznášam spoločnosť po jej sexuálnej stránke, dnes je sex naozaj všade. To by chcelo riadnu facku, fuj. 
No a nemám rád dlhé a nezaujímavé články, takže už držím prsty pri sebe. 

Ale vyjadrujú sa o mne ľudia napríklad aj týmito slovami: inteligentný, netolerantný, zaujímavý, talentovaný, tvrdohlavý, charizmatický, jebnutý... Tak si teda vyberte. 

Aj tak som sa chcel pustiť do takej srandy, čo tiež o mne niečo povie, ale to až v inom článku rozoberiem.
Toť vše, žite si svoje krásne sny, ja sa idem odobrať do toho svojho. Aj tak, keby ste ma stretli na ulici, tak ani neviete, že tento talentovaný a prekrásny Charlie prešiel okolo vás. 

13 komentárov:

 1. Myslím, že pár věcí máme společných, ostatně proto se taky ráda vracím, žeano. Když jsem četla, že studuješ estetiku proto, že tě to baví, ne proto, že počítáš, že se tím budeš živit, tak jsem si tak poskočila. Vnímám to naprosto stejně. A vůbec, život máme od toho, abychom si ho vyplnili tím, co nás baví. Takže foť a buď umělecký a studuj estetiku!

  Ad nedělejte ze sebe to, co nejste. Ti lidé to podle mě často ani nedělají záměrně, oni si tak opravdu připadají - pokud se teda můžu opírat o svoje vlastní společenský poznatky. Je jedno, že jsou třeba naprosto normální a ve skutečnosti jim nic nechybí... prostě si tak připadají. Ale musím uznat, že mi tahle blogoklišé taky lezou na nervy, i když jsem občas něco takovýho taky vypustila z úst... :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. tak ak to mám všetko nakázané od Nebohej, tak je jasné, že to musí tak byť =D budem fotiť, budem umelecký a budem študovať estetiku! =D
   Ono, nechcel som ich úplne strašne sfúknuť, aj keď to tak vyzeralo, ale už strašne mi to lezie na nervy, v popise o sebe to má snáď každý druhý umeleckejší a introvertnejší typ (je mi jasné, že skôr takýto ľudia majú k tomu aj sklony), ale tak nebudem to predsa písať, keď mám kamaráta (čo oni majú), keď nemám príliš veľký problém v sociálnych kontaktoch a keď mi je jasné, že z toho svojho sveta viem krásne vyjsť, alebo ho viem sklbiť s týmto skutočným, tak na čo to budem hovoriť, však každý má ten svoj svet, to mi už tak bije do očí, ako je teraz veľká móda byť šialený na hlavu. -_- neviem prečo.
   Ale áno, keď som bol mladší, určite som aj ja niečo také o sebe tvrdil, našťastie už mám celkom rozum.

   Odstrániť
 2. všetci si žijú vo vlastnom svete a sú nepochopení, všetci sa cítia špeciálne a pritom aj tak na nikom nezáleží.
  mňa by zaujímal obľúbený Disney film :D
  inak ten cestovateľský sen máme podobný...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Obľúbený Disney sú staré Disneyovky, napríklad Pocahontas a Popoluška a neviem ešte čo, Snehulienka, proste rozprávky, na ktorých som vyrastal =D
   Hej, všetci blogeri zvyknú byť takí, ale každý z nich je originál. Aké, ehm, ambivalentné.

   Odstrániť
 3. JEbnutý :D :D :D Pobavilo :)

  Pôjdeme cestovať do Brna? Budeme AKO japonskí turisti s foťáčikmi na krkoch? Dáme si na obed dačo nezdravé v nejakej krčmičke? A točenú limo? :-P

  A.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Oooooo žltú točenú limo!
   A chcel by som vyskúšať nejaké české pivo =D
   som si myslel, že mi nadávaš =D

   Odstrániť
 4. Už som si myslela, že som jediná na svete, čo nemá rada Lanu XD vôbec nechápem ten ošiaľ okolo nej XD

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Och, to som si myslel doteraz aj ja! Každý iba o Lane sníva, jej hudba je maximálne nudná a bezduchá =D

   Odstrániť
 5. Skvěle pojatý článek, možná jsem se malinko začervenala, protože mám v menu o sobě právě něco v tom smyslu, jaký jsem blázen, který je stále uzavřený ve vlastním světě... Uvědomuju si, jak to asi zní, ale je to bráno spíš s tou nadsázkou... no, možná ze sebe vážně dělám, to co nejsem, budu nad tím přemýšlet. (Utěšila jsem se tím, že jsem patnáctileté děcko, které netuší, co od života chce - což je pravda, a proto někdy píšu úplné bláboly. :D )

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Zas ale niektorí to tam majú napísané právom alebo proste... neviem to adekvátne vysvetliť, je to také komplikované, kedy sa to podľa môjho meradla použiť môže a kedy už nie =D
   Detský vek je akceptovateľný ako ospravedlnenie, takže dnes to bude bez trestu =D

   Odstrániť
 6. fajn clanok :) a konecne som prisla koho mi pisanim pripominas- cital si kto chyta v zite? :D :D
  a ano, ten krasny cestovatelsky sen s kopou penazi mame asi viaceri :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Kto chytá v žite som veru nečítal, ale takéto knižné klasiky, o ktorých sa učí na strednej, by som si rád naštudoval.

   Odstrániť